Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Podziękowania za współpracę | Gotowe podziękowania

Wzory podziękowań dla szefa i pracownika

Jedną z ważniejszych sytuacji, w której należy zdecydować się na podziękowanie, jest także zmiana miejsca pracy. Wówczas na ręce szefa oraz współpracowników składa się wyrazy wdzięczności za wspólny, codzienny wysiłek oraz trud podejmowanych każdego dnia obowiązków. Takie podziękowanie dla szefa można składać również w wielu innych ważnych momentach, na przykład kiedy chcemy okazać swoją wdzięczność na przykład za oferowaną nam premię uznaniową czy jakiekolwiek inne wyróżnienie.

Podziękowanie dla pracodawcy powinno zawierać słowa wdzięczności nie tyle za pieniądze, ale za docenianie pracy, którą wykonywaliśmy. Dlatego w takim podziękowaniu warto powiedzieć, jak bardzo było to dla nas istotne i jak w znacznym stopniu motywowało nas to do codziennie podejmowanej współpracy. Dzięki temu zyskamy szacunek w oczach naszego przełożonego.

Jeśli odchodzimy właśnie z obecnego zakładu pracy, wówczas warto przygotować sobie niedługie przemówienie, które skierowane będzie zarówno do naszego pracodawcy, jak i do wszystkich naszych współpracowników. Takie podziękowanie za współpracę może brzmieć następująco:

„Szanowni Współpracownicy, z którymi przez wiele lat tworzyłem ważną część tego przedsiębiorstwa. W obliczu różnych chwil, przyjemnych oraz mniej przyjemnych, zawsze czułem się członkiem Waszego zespołu. Wieloletnia praca wraz z Wami dawała mi mnóstwo satysfakcji oraz zadowolenia, przynosząc jednocześnie spore zawodowe doświadczenie. Dzisiaj, w momencie zakończenia mojej pracy w tym zakładzie, z całego serca pragnę wszystkim serdecznie podziękować. Dziękuję za współpracę zarówno swoim współpracownikom, jak i przełożonemu, dziękując jednocześnie za zaufanie, którym mnie obdarzono. Mam nadzieję, że nasze relacje pozostaną w tak miłych stosunkach również przez kolejne lata”.

Takie wzory podziękowań dla szefa oraz dla współpracowników można znaleźć przede wszystkim w sieci, aczkolwiek warto pokusić się o samodzielnie przygotowanie takiego przemówienia, umieszczając w nich chociażby imiona osób, którym szczególnie chcemy podziękować za współpracę. Sieć jest obecnie miejscem, w którym nie brakuje takich gotowych wzorów. Poza podziękowaniami dla szefa, znajdziesz tam również gotowe podziękowania za życzenia oraz wiele innych form oraz sposobów na wyrażenie swojej wdzięczności.