Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Podziękuj za życzenia na portalu | Gotowe podziękowania

Podziękowania za życzenia na portalach

Jeszcze przed kilkunastoma laty posiadanie Internetu nie było tak rozpowszechnione jak obecnie. Dzisiaj natomiast zdecydowana większość z nas ma stały dostęp do globalnej sieci, a rozmaite portale społecznościowe już na dobre zagościły w naszym życiu. Wirtualna przestrzeń ma oczywiście zarówno swoje wady, jak i zalety. Niewątpliwie jednak za sprawą takich serwisów możemy kontaktować się z członkami rodziny bądź z naszymi znajomymi, nawet jeśli przebywają daleko poza granicami kraju.

Ze względu na stały dostęp do komputerów i do sieci coraz częściej otrzymujemy życzenia za pośrednictwem portali, takich jak Nasza Klasa czy Facebook. Są to bardzo miłe gesty, wzbudzające sporo pozytywnych emocji, ale musimy pamiętać, że tak samo, jak za wszystkie inne życzenia, również i za te złożone na portalach, należą się podziękowania oraz wyrazy wdzięczności.

Wśród oznak wyrażania swojego zadowolenia oraz wdzięczności możemy wyróżnić zarówno podziękowania formalne, jak i podziękowania nieformalne. To, w jaki sposób podziękujemy danej osobie, zależeć zatem powinno w głównej mierze od jej statusu. Jeśli zatem życzenia przesyła nam nasza bliska i dość dobrze znana znajoma, wówczas możemy pozwolić sobie na nieco swobodniejsze podziękowanie, bez sztywnych zwrotów oraz tego rodzaju formułek.

Jeśli jednak życzenia otrzymaliśmy od przełożonego czy od współpracownika, wówczas warto pamiętać, iż takie podziękowanie powinno być już nieco bardziej formalnym podziękowaniem. Tu warto więc umieścić między innymi grzecznościowe zwroty, które sprawią, że zyskamy uznanie w oczach innych, a przy tym pokażemy, jak ważne jest dla nas wyrażenie wdzięczności za pamięć o naszej osobie.

Oczywiście w obecnych czasach życzenia są przesyłane nie tylko za pośrednictwem portali internetowych oraz społecznościowych. Również często przesyłamy sobie życzenia poprzez sms, a wówczas na pewno warto wiedzieć, że za takie wiadomości należy okazać wdzięczność. W sieci możemy znaleźć gotowe podziękowania przez sms, ale nawet do tych przygotowanych szablonów, warto wpleść chociażby kilka słówek od siebie, by okazać swoją wdzięczność za otrzymane życzenia – świąteczne, imieninowe, urodzinowe czy z jakiejkolwiek jeszcze innej okazji.