Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/vks/public_html/480.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wzory podziękowań dla gości ślubnych | Gotowe podziękowania

Podziękowania dla gości weselnych

Wesele jest niezwykle ważną uroczystością w życiu każdego człowieka. Niewątpliwie dzień ślubu jest kojarzony z bardzo dużą liczbą emocji, które towarzyszą nie tylko młodej parze, ale również  przybyłym na uroczystość zaślubin gościom weselnym. Pięknym zwyczajem jest tradycja dziękowania gościom za ich obecność w tak ważnym dniu.

Podziękowania dla gości weselnych odbywają się najczęściej pod koniec wesela. Oczywiście młoda para może dziękować swoim gościom na wiele sposobów. Najczęściej jednak w podzięce wręcza się na przykład butelkę weselnej wódki czy ciasta, przygotowane specjalnie na tą okazję. Coraz popularniejsze staje się również obdarowywanie gości weselnych niewielkimi prezentami (w niektórych regionach są to tak zwane weselne szyszki). Niekiedy dla gości śpiewane są też piosenki podziękowania, chociaż odbywa się to nieco rzadziej i tylko na niektórych weselnych przyjęciach.

Drobne upominki mogą leżeć tuż przy nakryciu każdego gościa, mogą być również wręczane indywidualnie przez panią i pana młodego podczas pożegnania gości po zakończonej uroczystości. Do takich podarunków mogą być dodatkowo dopinane karteczki z podziękowaniami.

Najczęściej umieszczane na nich są wierszyki dla gości weselnych, takie jak na przykład: „Serdeczne podziękowania dla wszystkich naszych wspaniałych gości, gdy nadszedł już czas się pożegnać przyjmijcie od nas oto te słodkości!”, „Młoda Para swoim miłym gościom serdecznie dziękuje i na sam koniec wspólnej zabawy weselne ciasto ofiaruje!”, „Młoda Para od serca Gościom swoim dziękuje i skromny podarek w zamian ofiaruje”.

Podziękowania dla gości mogą również przyjmować nieco bardziej oficjalną oraz ogólną formę. Często więc można spotkać się także z następującymi formami podziękowań od młodej pary: „Dzisiejsze nasze święto jest wyjątkowe – rozpoczynamy bowiem nowy, od tej pory wspólny etap w życiu. Dziękujemy wszystkim gościom za obecność oraz za wspólną zabawę w tym szczególnym dla nas dniu”. Ogólne podziękowanie może również wyglądać tak: „Serdeczne podziękowania za uświetnienie naszej uroczystości zaślubin, za chęć dzielenia wraz z nami tej wyjątkowej i jedynej dla nas chwili oraz za otrzymane życzenia i prezenty”.